Rólunk

Ambulanciánk dolgozói 2004. januárban alapítványt hoztak létre, hogy a különböző pszichés problémával küzdő, mentális betegségben szenvedő, hátrányos helyzetű, 3-18 éves korú gyermekeket, az egészségügy kereteit meghaladó szinten tudjuk ellátni.

Célunk

•  a gyermekek pszichés állapotának javítása

Ennek érdekében

• pszichodiagnosztika, kivizsgálás
  • egyéni terápia
  • csoportterápia
  • családterápia
  • szülőkonzultáció
  • szülőcsoport
  • szükség esetén farmakoterápia
  • prevenció (szakmai előadások, tanfolyamok, kiadványok)
  • szakemberekkel együttműködés

Módszereink

Alapítványunk segíti

• az osztály dolgozóinak továbbképzését
  • külső szakemberek bevonását az osztály munkájába
  • diagnosztikus- és terápiás eszközök beszerzését
  • szakkönyvek beszerzését

Támogatást nyert pályázataink

• 2012 és 2013: MOL Új Európa Alapítvány Segíthetek? MOL Gyermekgyógyító program: "Melléd állok (Gyermek- szülő kapcsolatterápia pszichodinamikus mozgás- és tánctererápia segítésével"
  • 2007 és 2008: MOL Új Európa Alapítvány Segíthetek? MOL Gyermekgyógyító program: "Önismereti, művészetterápiás és kalandterápiás csoportok serdülőknek"
  • 2005: Egészségügyi- Szociális- és Családügyi Minisztérium: "A liaison (kapcsolati pszichiátriai) szolgálat modellkísérlete, a Fővárosi Önkor-mányzat Heim Pál Gyermekkórháza Mentálhigiéniai Szakrendelésének teamje és a gyermek háziorvosok részvételével"
  • Nemzeti Civil Alapprogram

Naprakész információkat találhat a Facebook oldalunkon.

Kérdés esetén keressen minket bizalommal!   Kapcsolatfelvétel